על חברה של צדק ורווחה במקום חברה של רווח וצדקה

על חברה של צדק ורווחה במקום חברה של רווח וצדקה

 

נגמרו הפריימריס בעבודה, נבחרה נבחרת מצוינת (תשוו לימין ותראו אחד אחד הם עולים על כל ארבעה מהצד השני).

נבחרת שרובה פועל ליצירת חברה של צדק ורווחה, במקום חברה של רווח וצדקה.

הימין הכבד (ליכוד, ימין חדש וישן, "ישראל ביתנו-אז אנחנו לוקחים") ברור ובולט בפעולתו לטובת הרווח של המעטים וזריקת פירורים לרבים.

 

מי שמענין הוא דווקא כחלון, כחלון שצועק מעל כל שלט "רק לכחלון אכפת", בעצם אומר ממש "אני בעד רווח וצדקה, אני דואג לצדקה כי לכל הממשלה לא איכפת".

תגיד כחלון, אם זו ממשלה כלכך מרושעת, ממשלה שלכל חבריה לא אכפת מהציבור, למה אתה אומר שתמשיך לשרת בה? למה תמליץ על ביבי להקים גם את הממשלה הבאה?

 

אולי כי זה מה שאתה רוצה? ממשלה שתעשה עוד רווחים על חשבון אנשים, ואתה תהיה "הצדיק" שדואג לצדקה לאומללים!

הרי אתה שר אוצר, אתה יכולת להגדיל תקציבים לבריאות, לחינוך, לתחבורה הציבורית…… אבל לא.   שהחברה תמשיך להצטמק, העוני ימשיך לגדול, ואתה תבוא ותושיט יד למסכנים, ככה שיזכרו תמיד מי המושיע!

 

ואורלי לוי-אבקסיס, מתי היא פעלה למען מדיניות של הרחבה כלכלית?   (אל תחפשו – התשובה היא שהיא כלל לא פעלה, והיא ישבה במפלגה שמדיניותה הכלכלית היא הכי ימין מגדיל-פערים שאפשר).

גם אורלי לוי-אבקסיס כמו כחלון עשו כמה דברים חשובים למען החלשים, שניהם שידרו והיו משענת לחלשים בתוך ים הרשע שבו פעלו.

אבל שניהם לא פעלו בכלל לשנות את המהלך הכולל של הרשע, שניהם פעלו להיות "הצדיקים", בתוך מדיניות (שבמקרה של כחלון הוא יכל לשנותה!) שהם שותפים לה של הגדלת הרשע, הפגיעה, הפער והניצול.

 

אני מצביע עבודה, יש שם מספיק צדיקים שיעשו את הצדקה שכחלון ולוי-אבקסיס עושים, אך יש בה בעיקר כאלו שידאגו למדיניות צדק ורווחה שתקטין את מספר אלו שצריכים הצלה ע"י צדיקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.